Од 1954 година

+

Состојба на патиштата


05.02.2016 - 18:00

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно без забрани и застои, по претежно влажни коловози на повисоките места и местимично влажни коловози на пониските места.

Слаб снег провејува во Маврово и Крушево.  

Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар – крак Маврово-Стража, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија – Удово, Катланово-Велес и Ресен-Буково.

Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

На учесниците во сообраќајот им препорачуваме внимателно управување со возилата, почитување на поставената сообраќајна сигнализација, како и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон 02/ 25 61 502 или посетете ја нашата веб страница www.makedonijapat.com.mk.